Obytný vůz Carado A361 // Fiat Ducato 2,3 Multijet II

Obytný vůz pro celou rodinu na výlety všeho druhu *.

* Nevhodný na metalové festivaly, windsurfové závody nebo túru po Himalájích.

rok výroby2017
váha2850 kg
doložnost650 kg
výkon96 kW
počet míst na jízdu6
počet míst na sezení6
délka6,7 m + nosič kol
výška3,1 metru
šířka2,3 metru
rozměr lůžka alkovny210 x 160
rozměr lůžka paland210 x 85 - 2x
rozměr lůžka skládačka180 x 100
lednice141 litrů
bojler20 litrů
nádrž na vodu122 litrů
plynové lahve2x 10 kg
topeníTruma Combi 6
garážANO, rozšiřitelná o palandu
ŘPsk. B + 2 roky zkušeností

Popis

Věřte, že bylo složité vybrat ten správný kousek. Někteří z nás nad výběrem trávili nejednu bezesnou noc, ale povedlo se na výbornou!
Obytný automobil Carado A361, na podvozku Fiat Ducato 2,3, jsme pro vás pořídili jako úplnou funglovku – prvních 1000 km jsme s tím najeli na zkoušku a na zajetí my – a nyní vám jej hrdě představujeme a nabízíme k půjčování.

Auto je navrženo a zpracováno pro až 6 osob, které se autem svezou a poté se v něm všichni dokonce i vyspí. Nevěřili byste kolik 6ti místných aut má jen 4 místa na jízdu nebo naopak. V alkovně je dost místa pro dva i s velkým plyšákem, další sada postelí v zadní části vozu jsou dvě palandy, z nichž jedna se dá složit a zásadně tak zvětšit garáž nacházející se pod ní. Z osobní zkušenosti víme, že děti si tyhle “kotce” rychle zamilují. Třetí sada postelí pro ranní ptáčata je sice ošizená o pár cm na šířku (cca 2 x 60 cm), ale nemusí se nikam lézt a vše je po ruce, vytvoří se jednoduchým snížením jídelního stolku uprostřed vozu.

3,2 m vysoký a 6,6 m dlouhý obytňák žene dopředu 131 koní (96kW) ustájených ve Fiat motoru 2,3 Multijet II,  což je ideální kombinace jak do Srbských serpentin, tak i klidně na zdolávání Alp (pozn. V obou případech si jako vždy dejte pozor na pravý horní roh alkovny. Je to nezvyk). Kdo s ním nemusí jezdit hned do takových extrémů, ten ocení běžnou reálnou spotřebu kolem 11 litrů, což je sice ve Fábii nepředstavitelné, ale u těchto aut s vyvýšenou nástavbou je to standardní. Na řidiče čeká manuální řazení s nepostradatelným tempomatem pro delší cesty a celkem komfortní sedačky. Další příjemnou věcí, kterou oceníte až na cestách je plně aktualizovaná “obytňáková” navigace, která vás nepošle do míst kam se prostě nevejdete, ukáže vám kudy zrovna nejezdit kvůli zácpám a v neposlední řadě má kompletní přehled o všech kempech v okolí, jejich otevíracích dobách a u některých zejména zahraničních zná i ceny a podrobné informace. V této navigaci je schovaná i couvací kamera, ta je v těchto vozech k nezaplacení.

Samotné auto má 3 tuny, můžete ho tedy nacpat dovolenkovými věcmi relativně dostatečně i na měsíc pro celou rodinu a stejně nepřesáhnete 3,5t. Pokud nepovezete půl tuny paštik a řízků. Stejně by se vám nevešly do ledničky a ještě po cestě zezelenaly. A to je lednice nadstandardně velká, má 167 litrů a 29 litrů je prostor v mrazáku, takže o čerstvě chlazené pití nemusíte mít obavy i v tom největším pařáku. Ostatně na prosluněných pláních jižních kempů, kde jediné místo pod pár stromy dědí generace německých turistů, nejvíc oceníte 3,5 m dlouhou markýzu i stříbrná vnitřní clonítka na kabinu. Kdo si od kempových sousedů bude chtít odpočinout, nechť doplní auto svými bicykly v maximálním počtu 4 kusů, na autě je vzadu držák. Že na kole nejezdíte? Vezměte si kolo s sebou, je to šikovný pomocník nejen při ranních nákupech a možná mu i přijdete na kloub. Kempové vybavení, to aby bylo na čem pod markýzou sedět, je součástí ceny stejně jako základní vybavení kuchyně a další potřebné věci – jejich detailní soupis najdete na této stránce .